GEMSA

GEMSA & PRS BELGELENDİRME ÜRETİCİ FİRMA PROJESİ

Nitelikli iş gücüne katkıda bulunmak , üretimde verimlilik sağlamak ,Bitim İşlemleri Operatörü , Boyama Operatörü ,Ön Terbiye Operatörü, İnşaat İşçisi, İnşaat Boyacısı personelinin bağımsız ve tarafsız bir şekilde Mesleki Yeterlilik Belge sahibi olması için, GEMSA BOYA AMBALAJ MALZ. İNŞ. TAAHHÜT. ÜRT. PAZ. TARIM GIDA HAY. İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş PRS Belgelendirme Ltd. Şti. ile yeterlilik sınavlarının yapılması amacıyla protokol imzalanmıştır.

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan 5544 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan tehlikeli ve çok tehlikeli meslekler arasında olan Bitim İşlemleri Operatörü , Boyama Operatörü ,Ön Terbiye Operatörü, İnşaat İşçisi, İnşaat Boyacısı mesleğinde çalışan kişilere Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir.

Proje kapsamında deneyimli ustaların mesleki hayatlarına ivme kazandırmak, mesleğe yeni katılmış genç ustaların kabiliyetlerini kanıtlamalarına olanak sağlamak ve sektör itibarının artırılması hedeflenmektedir.

PRS Belgelendirme; din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın ve eğitim durumu gözetmeksizin devlet teşvikleri çerçevesinde Gemsa Boya işbirliğiyle tüm adayların sınavlarını yapmakla yükümlüdür.

Adayların sınav ücretleri Gemsa Boya tarafından karşılanır, adayların en az 3 sınav hakkı verilmektedir. Başarılı adayların sınav ve belge ücretleri issizlik sigorta fonundan karşılanmaktadır.

Başvurular

Bireysel: https://prsbelgelendirme.voc-tester.com/ilk-kayit

Kurumsal Başvuru : 0 850 420 43 27

online başvuru sayfalarından alınacaktır.

0850 420 43 27 Ücretsiz Müşteri Hizmetlerimizden detaylı bilgiye ulaşılabilir.

    X