PRS BELGELENDİRME

METEMAR & PRS BELGELENDİRME ÜRETİCİ FİRMA PROJESİ

Nitelikli iş gücüne katkıda bulunmak , üretimde verimlilik sağlamak , Mermer Doğaştaş Ocakçısı personelinin bağımsız ve tarafsız bir şekilde Mesleki Yeterlilik Belge sahibi olması için, Metemar Mermer Granit Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş PRS Belgelendirme Ltd. Şti. ile yeterlilik sınavlarının yapılması amacıyla protokol imzalanmıştır.

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan 5544 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan tehlikeli ve çok tehlikeli meslekler arasında olan Mermer Doğaştaş Ocakçısı mesleğinde çalışan kişilere Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir.

Proje kapsamında deneyimli ustaların mesleki hayatlarına ivme kazandırmak, mesleğe yeni katılmış genç ustaların kabiliyetlerini kanıtlamalarına olanak sağlamak ve sektör itibarının artırılması hedeflenmektedir.

PRS Belgelendirme; din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın ve eğitim durumu gözetmeksizin devlet teşvikleri çerçevesinde METEMAR işbirliğiyle tüm adayların sınavlarını yapmakla yükümlüdür.

Adayların sınav ücretleri Metemar Mermer Granit Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından karşılanır, adayların en az 3 sınav hakkı verilmektedir. Başarılı adayların sınav ve belge ücretleri issizlik sigorta fonundan karşılanmaktadır.

Başvurular

Bireysel: https://prsbelgelendirme.voc-tester.com/ilk-kayit

Kurumsal Başvuru : 0 850 420 43 27

online başvuru sayfalarından alınacaktır.

0850 420 43 44 Ücretsiz Müşteri Hizmetlerimizden detaylı bilgiye ulaşılabilir.

    X